O nás.

História klubu.

Bol založený v roku 1994 a v súčasnom období má viac ako 180 členov.
Združuje predovšetkým deti a mládež, ale aj dospelých v rámci celého hlohoveckého regiónu a svojou činnosťou a výsledkami zviditeľnuje  a reprezentuje 
obec nielen v rámci Slovenska, ale i na medzinárodnom poli.

Predsedom klubu a hnacím motorom je tréner Ján Šiška.
So svojími zverencami sa môže pochváliť ziskom 80-tich medailových umiestnení na Majstrovstvách Slovenska, z toho 21 je titulov majstra Slovenska.

Vynikajúco  si  počínali naši pretekári aj na Európskych hrách detí do 15 rokov tento rok  v Brne, kde Monika Lehenová získala bronzovú medailu za účasti takmer 1500 detí zo 14 štátov Európy. Rok 2016 bol pre klub mimoriadne úspešný. Na majstrovstvách Slovenska  získal klub  7 medailí a z toho bola aj jedna zlatá ,keď Monika Lehenová v skoku do diaľky sa stala Majsterkou Slovenska.Dvaja naši atléti reprezentovali Slovensko v medzištátnom stretnutí proti Chorvátsku, Česku, Slovinsku a Maďarsku.

Družstvo starších žiačok sa už po šiesty krát za sebou stalo majstrom Západoslovenskej oblasti a vo finále Majstrovstiev Slovenska získalo striebornú medailu! Klub od roku 1988 organizuje Jarný beh obce Bojničky, ktorý má za sebou už 29.ročníkov a doteraz sa na ňom zúčastnilo 6716 pretekárov.Preteká sa v 21 kategóriach od predškolského veku až po veteránov nad 70 rokov.

Obľube sa teší aj symbolický beh občanov obce Bojničky na 1113 metrov,čo symbolizuje rok prvej písomnej zmienky o obci ,ktorým sa každoročne otvárajú preteky.Všetky dosiahnuté výsledky si môžete pozrieť na stránkach www.atletikasvk.sk,
www.zsaz.sk,www.beh.sk.